Czy masz któryś z tych czynników ryzyka dla zaburzeń erekcji?

Twardość stała się łatwa. Dowiedz się, jak możesz poprawić swoją erekcję. Zapytaj lekarza o możliwość wypróbowania Viagry już dziś.

Kiedy słyszysz straszne słowa "zaburzenia erekcji", czy myślisz o tym, że jest to stan, który dotyka tylko starszych mężczyzn? Chociaż wiek jest z pewnością czynnikiem w określaniu ryzyka ED, może mieć wpływ na mężczyzn w każdym wieku. Problemy z dysfunkcją seksualną może być trudne lub wstydliwe mówić o, zwłaszcza dla człowieka w kwiecie wieku, ale jest to problem, który dotyka więcej ludzi, niż można sobie wyobrazić. Jeśli doświadczasz problemów z zaburzeniami erekcji, nie jesteś sam!

Choć mężczyźni, które można zobaczyć w reklamach Viagra są zazwyczaj białowłosy seniorów, prawda jest taka, że znaczny odsetek mężczyzn dotkniętych AD są ledwo nawet nad wzgórzem. W rzeczywistości, badania opublikowane w Journal of Sexual Medicine donoszą, że jeden na każde cztery nowe przypadki ED są diagnozowane u mężczyzn poniżej 40 roku życia. Badania przeprowadzone w Division of Male Infertility na Southern Illinois University sugerują, że aż 40% mężczyzn po czterdziestce doświadcza dysfunkcji seksualnych, a 50% mężczyzn po pięćdziesiątce.

Z zaburzeniami erekcji dotykających mężczyzn w coraz młodszym wieku, co można zrobić, aby uniknąć stania się statystyką siebie? Wszystko zaczyna się od rozpoznania czynników, które mogą zwiększyć ryzyko rozwoju ED i podjęcia kroków w celu skorygowania ich, jeśli to możliwe. Oto niektóre z głównych czynników ryzyka dla ED.

Sildenafil OnlineZyskaj pewność lub zwrot pieniędzyZakup SildenafilZacznij Konsultację

Jakie jest 10 najważniejszych czynników ryzyka ED?

Choć może Ci się wydawać, że młodość chroni Cię przed doświadczaniem zaburzeń erekcji, wiek jest tylko jednym z wielu czynników ryzyka, które mogą przyczynić się do ED. Oto dziesięć najważniejszych czynników ryzyka dla zaburzeń erekcji u mężczyzn:

  • Otyłość
  • Leki
  • Zaburzenia równowagi hormonalnej
  • Problemy medyczne
  • Słabe krążenie
  • Uwarunkowania psychologiczne
  • Używanie narkotyków/alkoholu
  • Niezdrowa dieta
  • Używanie tytoniu
  • Siedzący tryb życia

Choć zaburzenia erekcji wydają się dotykać coraz młodszych mężczyzn, świadomość czynników, które zwiększają ryzyko wystąpienia ED u mężczyzny pozostaje niska. Według badań przeprowadzonych w Polsce, prawie 40% mężczyzn poddanych leczeniu z powodu choroby niedokrwiennej serca nie potrafiło wymienić żadnego z sześciu głównych czynników ryzyka zaburzeń erekcji. Jest to istotne, ponieważ wielu czynnikom ryzyka ED można zapobiec lub są one odwracalne - lub oba.

Biorąc czas, aby dowiedzieć się o warunkach lub nawyków, które mogą zwiększyć ryzyko ED jest kluczem do podejmowania zdrowych zmian, które mogą zapobiec warunku od kiedykolwiek rozwijać lub, jeśli już doświadczyć objawów ED, odwrócić go naturalnie. Przyjrzyjmy się bliżej dziesięciu głównym czynnikom ryzyka.

Otyłość a zaburzenia erekcji

Otyłość - Nadwaga lub otyłość może zwiększyć ryzyko wielu problemów zdrowotnych, w tym zaburzeń erekcji. Badania sugerują, że prawie 80% mężczyzn z zaburzeniami erekcji ma BMI 25 lub wyższy. Posiadanie BMI w zakresie od 25 do 30 zwiększa ryzyko wystąpienia ED 1,5 raza, a BMI powyżej 30 zwiększa ryzyko trzykrotnie.

Leki - Leki na receptę często mają długą listę potencjalnych skutków ubocznych i dla wielu z nich, zaburzenia erekcji czyni listę. Niektóre z leków, które najprawdopodobniej mogą powodować ED to antydepresanty, leki na ciśnienie krwi, leki przeciwhistaminowe, leki stosowane w chemioterapii i syntetyczne hormony.

Brak równowagi hormonalnej - Hormony odgrywają rolę w wielu istotnych funkcji organizmu, a nawet niewielki brak równowagi może wpływać na pożądanie seksualne, jak również zdolność do osiągnięcia i utrzymania erekcji. Testosteron jest głównym hormonem zaangażowanym w zaburzenia erekcji, ale nierównowaga innych hormonów spowodowanych przez tarczycę lub problemy z przysadką mózgową może również przyczynić się do ED.

Problemy medyczne - Problemy zdrowotne, które wpływają na krążenie (takie jak cukrzyca, choroby serca i nadciśnienie) mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia ED. Inne schorzenia, które również mogą mieć na to wpływ to zespół metaboliczny, wysoki poziom cholesterolu, choroba Parkinsona oraz inne zaburzenia neurologiczne.

Słabe krążenie - Często spowodowane przez choroby serca, niezdrową dietę lub uszkodzenie naczyń krwionośnych z powodu cukrzycy, słabe krążenie jest jednym z największych czynników przyczyniających się do ED. Jeśli nie otrzymasz odpowiedniego przepływu krwi do penisa, nie będziesz w stanie osiągnąć lub utrzymać erekcji.

Warunki psychologiczne - Seks i intymność jest tak samo psychologiczna jak fizyczna, więc problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak lęk lub depresja mogą wpływać na twoją zdolność do wykonywania czynności seksualnych. Stres może również zwiększyć ryzyko wystąpienia ED, ponieważ stymuluje produkcję hormonów takich jak adrenalina, które odwracają przepływ krwi z penisa do serca i płuc.

Używanie narkotyków / alkoholu - Nie tylko leki na receptę mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia ED, ale także narkotyki rekreacyjne i alkohol. Narkotyki i alkohol mogą stępić doznania fizyczne i zwiększyć problemy psychologiczne, które mogą przyczynić się do ED.

Niezdrowa dieta - Współczesna amerykańska dieta jest bogata w przetworzone węglowodany, rafinowane cukry i niezdrowe tłuszcze. Nie ten rodzaj diety wpływa na ogólny stan zdrowia, ale przyczynia się do otyłości i może hamować zdrowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Chemikalia i sztuczne dodatki w przetworzonej żywności mogą również wpływać na poziom testosteronu.

Używanie tytoniu - Używanie tytoniu nie tylko może wpływać na ogólny stan zdrowia, ale substancje chemiczne zawarte w dymie papierosowym mogą uszkadzać wyściółkę naczyń krwionośnych, hamując zdrowe krążenie. Badania opublikowane w American Journal of Epidemiology sugerują, że palenie jest głównym czynnikiem ryzyka impotencji u młodych mężczyzn i że rzucenie palenia może poprawić objawy ED.

Siedzący tryb życia - Według danych CDC, mężczyźni prowadzą coraz bardziej siedzący tryb życia i ma to wpływ nie tylko na ich talię. Nieaktywny tryb życia przyczynia się do otyłości, słabego zdrowia układu krążenia i zwiększonego ryzyka innych problemów medycznych, które mogą prowadzić do ED.

Tylko dlatego, że masz jeden lub więcej czynników ryzyka omówionych powyżej nie oznacza, że będzie rozwijać zaburzenia erekcji. Po prostu świadomość tych czynników ryzyka może pomóc Ci dokonać pozytywnych zmian w swoim stylu życia i nawyków, które mogą zmniejszyć ryzyko. Jeśli już zacząłeś doświadczać objawów dysfunkcji seksualnych, przyjrzyj się bliżej tej liście, aby sprawdzić, czy Twoje problemy mogą być spowodowane przez jeden z tych czynników. Jeśli tak, porozmawiaj ze swoim lekarzem o możliwościach leczenia i o tym, co możesz zrobić, aby opanować lub nawet odwrócić swój stan.

Zaburzenia erekcji jest coś, co żaden człowiek nigdy nie chce doświadczyć, ale jeśli to się dzieje do Ciebie, nie ignoruj go, bo to nie będzie odejść, chyba że coś z tym zrobić. Mając problemy z zaburzeniami erekcji nie czyni cię mniej człowieka i na pewno nie są sami w swoich zmaganiach! Więc, krok do tablicy i rozpocząć dokonywanie pozytywnych zmian, aby włączyć ED wokół.

Najlepszy poradnik - jak walczyć z problemami z erekcją?

Kamagra to skuteczny lek któremy zaufało już miliony mężczyzn na całym świecie. Kamagra sprawia, że twoje życie seksualne staje coraz lepsze. W tym blogu odpowiemy na najważniejsze tematy - jak dawkować kamagrę? jaki rodzaj kamagry wybrać? kto może stosować kamagrę? czy kamagra jest dla Ciebie? Oraz wiele innych. Z Kamagrą zapomnisz o istnieniu problemów seksualnych, a twoja erekcja zawsze nastąpi w odpowiednim momencie. 

Galeria